Cziczi- jaszczurka z Karaibów

Ewa Kołodziejczyk

Cena: 25 zł  Wysyłka 13 zł  Zamówienia: zarserca1@gmail.com

Nowa, twarda oprawa, format A4, 32 str.

Opinie psychologów:

Krzysztof Kwapis, doktor psychologii i psychoterapeuta. Na co dzień pracuje jako adiunkt w Instytucie Psychologii Akademii Ignatianum w Krakowie oraz prywatnym gabinecie pomocy psychologicznej. Naukowo zajmuje się m.in. motywacją, zaangażowaniem, rozwojem zainteresowań i psychologią pasji.   

"Cziczi- jaszczurka z Karaibów” to barwna, pełna przygód i zwrotów akcji bajka i gra w jednym. Opowiada o jaszczurce-piracie, która zmaga się z przeciwnościami losu. Jej dążenie do uczenia się nowych umiejętności, otwartość i szczerość, czynią z niej kogoś wyjątkowego i skromnego, kto potrafi zjednać sobie bandę sympatycznych piratów i ze współczuciem odpowiadać na potrzeby innych. 

Mimo doświadczanych smutków i bolesnych strat nie traci nadziei i potrafi korzystać z nadarzających się okazji, by czynić swoje życie ciekawym i wartościowym. To trudne przesłanie podane jest w lekkiej i przystępnej formie, odpowiedniej do możliwości poznawczych dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Jednocześnie poprzez zadania i zagadki, książeczka angażuje dziecko zarówno intelektualnie i emocjonalnie, koncentruje uwagę, pobudza myślenie i odnosi opowiadaną historię do doświadczeń dziecka. Jest to optymistyczna, pouczająca i pełna uroku historia”.

 

Patrycja Maj, dyplomowana psychoterapeutka i socjoterapeutka dzieci i młodzieży w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym, członkini Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychodynamicznej.

"Bajka Cziczi Jaszczurka z Karaibów, to nie jedynie pokazanie barwnych przygód dzielnej, uczłowieczonej jaszczurki z bardziej współczesnym scenariuszem. To także bajka o tym, że każdy może zostać bohaterem o cechach, które odkryte w odpowiedni sposób mogą zmienić naszą codzienność.
Jaszczurka Cziczi dzięki budowaniu swojej pewności siebie, doskonaleniu się np. w znajomości obcego języka czy umiejętności pływania i odważnemu podejmowaniu decyzji jest ciekawą postacią, w której nie ma miejsca na rozczarowania samą sobą i otaczającym światem.
Bajkę czyta się z zainteresowaniem, z chęcią poznania całej historii dzielnej jaszczurki, która jest niezwykle dynamiczna, radosna i zaskakująca.
Ilustracje, stworzone przez samą autorkę, idealnie odzwierciedlają żywą akcję opisaną w bajce.
Bajkę Cziczi Jaszczurka z Karaibów z całą pewnością mogę zaliczyć do tych, które poruszyły mną do głębi i na wskroś !
Warto poczytać z dziećmi, by wspólnie zastanowić się nad tym co dobre, a co złe, nad naszymi codziennymi wyborami i decyzjami...
Zachęcam"

 

Jaszczurka Cziczi. Magiczna podróż w czasie

Ewa Kołodziejczyk

Cena: 25 zł  Wysyłka 13 zł   Zamówienia: zarserca1@gmail.com

Nowa, twarda oprawa, format A4, 35 str.

Opinia psychologa:

Katarzyna Burzyńska, psycholog, psychoterapeuta poznawczo-behawioralny, członkini Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej. Na co dzień pracuje w szpitalu w Legnicy, a także w „Pura Vida” - prywatnym gabinecie psychologicznym www.puravida.pl

Każdy wie, że podróże kształcą. “Jaszczurka Cziczi. Magiczna podróż w czasie” to bajka, która zabiera nas w pełne przygód wojaże. Razem z główną bohaterką odwiedzamy najróżniejsze zakamarki naszego świata. Poznajemy historię ciekawych miejsc znajdujących się na naszej kuli ziemskiej. Czasem wzbijemy się w chmury, skosztujemy przepysznych malin, a czasem usłyszymy piękną muzykę płynącą z fortepianu. Poznamy nowych przyjaciół, którzy niczym przewodnicy pokażą nam piękno i różnorodność otaczającego nas świata.

Bajka „ Jaszczurka Cziczi. Magiczna podróż w czasie” to mądra historia, która posiada nie tylko walory edukacyjne. Uczy nas uważności na drugiego człowieka. Sprawia, że stajemy się bardziej życzliwi w stosunku do innych.  Pokazuje jak w sposób niekonfliktowy i z pełnym szacunkiem nawiązywać relacje międzyludzkie. Z czystym sumieniem i wielką przyjemnością mogę polecić tę optymistyczną i barwną książkę.

Jaszczurka Cziczi na Zachodzie Polski

Ewa Kołodziejczyk

Cena: 25 zł  Wysyłka 13 zł   Zamówienia: zarserca1@gmail.com

Nowa, twarda oprawa, format A4, 37 str.

Opinie psychologów:

Patrycja Maj, doktorantka Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego, dyplomowana psychoterapeutka i socjoterapeutka dzieci i młodzieży w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym, członkini Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychodynamicznej.

W życiu każdego dziecka przychodzi taki moment, w którym prosi rodziców o kupno jakiegoś zwierzaka. W domach pojawiają się więc rybki, żółwie, świnki morskie, koty albo psy. Przez krótszy lub dłuższy czas uwaga całej rodziny skupia się na nowym domowniku. Kolejna opowieść o losach jaszczurki Cziczi przedstawia bajkową historię spełnionego marzenia dziecka o posiadaniu swojego zwierzątka.

Jednocześnie poprzez merytoryczne fakty i ciekawe historie dotyczące zachodniej Polski możemy w przyjazny sposób poznać ciekawostki tego regionu.  Jest to optymistyczna i przyjazna dzieciom lektura. Bardzo mądra i pięknie zilustrowana książka dla najmłodszych czytelników.  

Historia o odpowiedzialności, o przyjaźni, o wzajemnym zaufaniu. To lektura nie tylko dla dzieci, które domagają się zwierzątka ;) 

Katarzyna Burzyńska, psycholog, psychoterapeuta poznawczo-behawioralny, członkini Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej. Na co dzień pracuje w szpitalu w Legnicy, a także w „Pura Vida” - prywatnym gabinecie psychologicznym www.puravida.pl

Jak w przyjemny sposób spędzić czas z dzieckiem? Można, na przykład, sięgnąć po książeczki o jaszczurce Cziczi i dać się ponieść niezwykłym podróżom! W bajkowej scenerii, wraz z głównymi bohaterami, tym razem udajemy się na wycieczkę po województwie lubuskim. Poznajemy nowych bohaterów oraz ciekawe miejsca warte uwagi.

Historia zawarta w trzeciej części książek pt. "Jaszczurka Cziczi na Zachodzie Polski" ma nie tylko walory edukacyjne, krajoznawcze, ale pokazuje także charaktery głównych bohaterów, przedstawia piękno różnorodności oraz uczy życzliwych postaw, tolerancji i otwartości na nowych przyjaciół.

Warto także pamiętać, że książka wpisana jest w akcję charytatywną pod nazwą pomaganie przez czytanie. To także może być inspiracją do rozmowy z dzieckiem o dobroczynności i solidarności międzyludzkiej.

Polecam tę pozycję książkową dla dzieci w wieku wszesnoszkolnym. Ciekawa treść, kolorowe ilustracje oraz liczne ciekawostki angażują, są atrakcyjne i rozwijające.

 

Lirycznie

Ewa Kołodziejczyk

Cena: 25 zł  Wysyłka 13 zł   Zamówienia: zarserca1@gmail.com

Nowa, twarda oprawa, format A5

Tomik wierszy

 

Stowarzyszenie Żar Serca

68-200 Żary, woj. lubuskie

KRS: 0000696168

NIP: 9282088245

REGON: 368325429

+48 608 616 971

 

zarserca1@gmail.com