Nasze działania

                                                                              Bieżące wydarzenia można sledzić na naszym profilu facebookowym.

Pomagamy w leczeniu i rehabilitacji chorych dzieci

Dotychczasowy dochód ze sprzedaży bajki charytatywnej "Cziczi jaszczurka z Karaibów", "Jaszczurka Cziczi. Magiczna podróż w czasie" oraz z organizowanych przez nas eventów przyczynił się do dofinansowania do turnusów rehabilitacyjnych oraz na inne, indywidualne potrzeby naszych dzielnych wojowników.

Wspieramy lokalne konkretne cele

Przekazujemy książki na prezenty dla dzieci w szpitalach, Domach dziecka, a także przy zbiórkach rzeczy na licytację na konkretne osoby potrzebujące pomocy finansowej.

Organizujemy spotkania autorskie

Autorka bajki odwiedza szkoły, przedszkola i szpitale opowiadając o książce, zachęcając do czytelnictwa i szerząc ideę empatii wobec bliźnich także poprzez pomaganie przez czytanie. W okresie 1 roku od października 2017 r. odbyło się kilkadziesiąt takich spotkań w całej Polsce.

Integrujemy społeczność lokalną

Akcja wydania 1 części bajki charytatywnej zainicjowana przez autorkę była wspólnym dziełem bardzo wielu osób, firm i instytucji, które solidarnie wyraziły wsparcie finansowe, dzięki czemu powstało aż 6000szt bajek!! To prawie 3 tony!!!

2. czerwca 2018 r. Stowarzyszenie Żar Serca było współorganizatorem "Fitness Maratonu" w Żarach, imprezy sportowej, z której dochód zasilił konta Podopiecznych. W imprezie wzięło udział ponad 100 osób.

19. sierpnia 2018 r. zorganizowaliśmy wspólnie z dr Rafałem Szymczakiem "Spacer z historią" po Żarach. Spacer trwał 2h, podczas których prowadzący w sposób bardzo ciekawy opowiadał o historii naszego miasta. Uczestniczyło w nim około 50 osób.

22. września 2018r. odbyła się Premiera drugiej części bajek pt. "Jaszczurka Cziczi magiczna podróż w czasie". Impreza zintegrowała kilkaset osób w niej uczestniczących. Były występy klauna Wesołka, Zumba Kids, Kraina Eksperymentów, wata cukrowa, malowanie buziek, kolorowe warkoczyki, wóz strażacki, grill, kawiarenka, dmuchaniec oraz oczywiście najnowsza książka o przygodach jaszczurki Cziczi. Premierę zorganizowano przy współudziale Urzędu Miasta w Żarach. 

 

Rozwijamy wolontariat

 

 

 

 

Stowarzyszenie Żar Serca

68-200 Żary, woj. lubuskie

KRS: 0000696168

NIP: 9282088245

REGON: 368325429

+48 608 616 971

 

zarserca1@gmail.com